«

»

آبان ۱۷

دكتر ملك زاده، بيماري سلياك را يك نوع اختلال خود ايمني روده باريك با زمينه ژنتيكي دانست

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، در همايش ملي سلياك تنها درمان بيماري سلياك را رژيم غذايي فاقد گلوتن براي تمام عمر خواند و تاكيد كرد؛ سلياك بيماري نيست كه عمر افراد را كوتاه كند بلكه بر كيفيت زندگي اثر مستقيم مي گذارد.

IMG_6655

همايش ملي يك روزه سلياك توسط پژوهشكده بيماريهاي گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكي تهران و با همكاري انجمن حمايت از بيماران سلياكي و با حضور دكتر شهرياري، رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي، دكتر ملك زاده و دكتر ديناروند به ترتيب معاون تحقيقات و فن آوري و غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دكتر حافظي و دكتر انصاري اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران و جمع كثيري از اساتيد، دانشجويان و بيماران سلياكي روز پنج شنبه 16 آبان ماه 92 در سالن شهيد پيرويان بيمارستان شريعتي تهران برگزار شد.
دكتر رضا ملك زاده معاون تحقيقات و فن اوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي؛ اظهار داشت: بيماري سلياك از حساسيت بدن در مقابل ماده‌اي به نام گلوتن كه در گندم و جو وجود دارد، نشأت مي‌گيرد و مي‌توان گفت بيماران سلياكي توان خوردن نان‌هاي جو و گندم و مواد حاوي گلوتن را ندارند.
وي با اشاره به علايم اين بيماري كه، پوكي استخوان و كم خوني، ضعف و سستي، اسهال، درد شكم و آفت دهاني مزمن است اشاره كرد و گفت: روده تحريك پذير يكي ديگر از علايم بيماري سلياك است كه اين بيماري در ايران شايع است و بر اساس مطالعات گوناگون انجام شده در كشور تقريباً 10 درصد مردم مبتلا به اين بيماري هستند.
وي تصريح كرد: مطالعات نشان مي‌دهد يك درصد جامعه ايراني به اين ماده حساس هستند اما از مجموع 700 هزار نفر تنها 10 هزار بيمار را شناسايي كرده‌ايم، چون بسياري از پزشكان فكر مي‌كنند بيماري سلياك در ايران وجود ندارد.
دكتر ملك زاده، خاطر نشان كرد: بيماري سلياك از عمر افراد كم نمي‌كند، اين بيماري بيشتر بر كيفيت زندگي اثر مي‌گذارد و افراد مدام با علائمي مانند نفخ، اسهال و دل‌درد مواجه مي‌شوند و به مرور ممكن است پرز روده آنها از بين رفته و توان جذب املاح و مواد غذايي را نداشته باشند.
رئيس پژوهشكده گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكي تهران، تاكيد كرد: يك سوم افرادي كه بيماري روده تحريك پذير دارند، علايم آنها مربوط به حساسيت به گلوتن است زيرا وقتي مصرف نان را قطع مي كنند علايم آنها نيز برطرف مي شود.
وي گفت: اغلب موارد بيماري سلياك، ژنتيكي است اما اين بيماري واگيردار يا سرطاني نيست.
معاون تحقيقات و فن آوري وزارت بهداشت، تاكيد كرد: روده افراد مبتلا به سلياك نسبت به جذب گلوتن بسيار نفوذپذير است و اگر بتوان دارويي توليد كرد كه نفوذپذيري روده را نسبت به گلوتن كم كند اين بيماران مي‌توانند نان گندم و جو را هم تا حدي مصرف كنند و ما اكنون در مرحله تحقيقات براي توليد اين نوع داروها هستيم.
وي، با اشاره به برآورد شيوع حساسيت به گلوتن در ايران؛ افزود: تحقيقات نشان مي دهد در حدود 700000 نفر بيماري سلياك، و شيوع علائم باليني بيماري سلياك، 70000 و همچنين سندرم روده تحريك پذير همراه با حساسيت به گلوتن، 2300000 نفر كه در مجموع؛3,000,000 نفر در ايران حساسيت به گلوتن دارند.
اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران، ادامه داد: با توجه به شيوع اين بيماري در بسياري از كشورها برخي مراكز فروش مواد غذايي فاقدگلوتن مانند نان، بستني و خميردندان وجود دارد و حتي از آنجايي كه در توليد برخي داروها تركيباتي از گلوتن به كار مي رود، داروهاي فاقد گلوتن نيز توزيع مي شود.
وي يادآور شد: رژيم غذايي در بيماران مبتلا به سلياك بسته به شدت بيماري، از لحاظ پرهيز و نحوه استفاده ساير مواد غذايي متفاوت است و فرد بايد همواره نزد
مشاوران تغذيه مورد پيگيري تغذيه¬اي قرار گرفته و از لحاظ كفايت انرژي و مواد مغذي موجود در برنامه غذايي خود اطمينان حاصل كند.
اين فوق تخصص گوارش و كبد، در ادامه افزود: بيماران سلياكي بايد انرژي مناسب را بر اساس نيازهاي شخصي خود استفاده كنند و از برنامه غذايي با پروتئين بالا (به ميزان 100 تا 120 گرم روزانه براي بالغين و 3 تا 4 گرم به ازاي هر كيلوگرم وزن بدن براي كودكان) برخوردار باشند و همچنين ميزان چربي مصرفي رژيم غذايي، در ابتدا كاهش يافته و به ميزان 25 الي 30 گرم از روغن مايع بصورت روزانه توصيه مي¬شود كه مشاور تغذيه با توجه به وضعيت جسماني بيمار به تدريج چربي رژيم غذايي را به ميزان بيشتري در نظر مي¬گيرد.
دكتر ملك زاده، در خاتمه متذكر شد؛ انواع نان‌هاي معمولي، ماكاروني و اسپاگتي، انواع كيك و بيسكوئيت‌هاي معمولي و انواع كلوچه‌ها، سوسيس، كالباس و سوپ‌هاي آماده، بستني، سس سفيد و سس گوجه فرنگي، نشاسته گندم، قهوه فوري، نسكافه، شيرشكلات، چاي فوري، كليه شيريني هاي تهيه شده با آرد گندم، گز، سوهان، حلوا، شكلات و بعضي از انواع آب‌نبات، كمپوت و انواع مواد غذايي كنسرو شده، چيپس سيب زميني، كشك، مارگارين، سركه سفيد، وانيل، سس¬هاي آماده، شكر قهوه¬اي، آجيل بو داده، دارچين، ويفرها و انواع بيسكويت براي بيماران سلياكي ممنوع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *